KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114067
nr 1411 4067
Gösta Gustavson
(1895-1962), Sverige
Oljemålning, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Sanddyner på Fårö. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:27:58
14/8 22:10:07
Gösta Gustavson
Läs mer om Gösta Gustavson